24. Komáromi napok teljes program (április 21.- május 1.)

Péntek (április 21.):

Szombat (április 22.):

  • 07:00 XV. Csárda túra– Nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra – Start: Hajós utca
  • 08:00 KCSD offroad – RC comorra
  • 09:00 Nemzetközi leány junior röplabda torna – Határőr utcai Alapiskola
  • 10:00 „Együtt a szép és egészséges mosolyért” – száj-higiéniai roadshow – Klapka tér
  • 10:30 Kerületi Csocsó Bajnokság 2016/17 – Svejk söröző
  • 11:00 6. Izsai motorszentelés – Gyülekező az Izsai katolikus templom előtt
  • 11:00 Halász Judit – Csiribiri koncert – Városi Művelődési Központ
  • 11:00 Vág melletti graffiti – Vág menti betonfal
  • 13:00 Családállító csoport Komáromban – Lépéstréning – BEREK-önismeret, stresszoldás és képességfejlesztő iroda, Danubius
  • 14:00 A helyes táplálkozás alapelvei – Amaryllis stúdió
  • 14:00 VIII. Nemzetközi Break Dance verseny – Tiszti Pavilon amfiteátruma
  • 14:00 Nyílt Nap a Szőnyi Lovas Sportegyesületnél – Komárom, Kossuth Lajos utca 81., Szőnyi Lovas Sportegyesület
  • 16:00 „Fényszilánkok” Molnárné Wirth Rozália üveg képei kiállítás megnyitó – Limes Galéria
  • 18:00 Egressy Béni emléktáblájának megkoszorúzása születésének 203. évfordulója alkalmából – Tó utca, Dél-Komárom
  • 19:00 Bozsik-bál – Park étterem, WF Szabadidőpark, Szőny
  • 20:30 Éjszakai fürdőzés – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 22:00 Essemm – Castello

Vasárnap (április 23.):

Hétfő (április 24.):

  • 14:00 Feszty – duatlon – Feszty Árpád Általános Iskola, Dél-Komárom
  • 17:00 Az Észak-Komáromi Művészeti Alapiskola és a Dél-Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola közös hangversenye – Tiszti Pavilon díszterme
  • 18:00 Harcművészeti bemutató -Tiszti Pavilon amfiteátruma

Kedd (április 25.):

  • 08:30 Középiskolások öttusa erőpróbája – Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola
  • 08:30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére – Selye János Gimnázium
  • 10:00 CINEAMA 2017 – TATRA mozi
  • 10.00  Aerobik Maraton (18.00-ig) – Marianum Egyházi Iskolaközpont tornaterme
  • 11:00 Rómeó és Júlia – Komáromi Jókai Színház
  • 17:00 „Ars poetica” – Eifert János fotóművész kiállításának megnyitója – a Duna Menti Múzeum Fotógalériája – Zichy palota
  • 17:15 SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 18:15SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 19:00 DH Műveltségi vetélkedő – JóMóD selejtező – Viking Pub
  • 19:00 A megfeszített – a Magyarock Dalszínház előadása – Jókai Mozi, Dél-Komárom
  • 21:00 NEWIK – Electro House Party – Pince

Szerda (április 26.):

  • 08:30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére – Selye János Gimnázium
  • 09:00 „Nec arte, nec marte”; Észak- és Dél – Komárom alapiskolás tanulóinak helytörténeti vetélkedője – Duna Menti Múzeum
  • 09:00 Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 10:00 XXI. Óvodások olimpiai futónapja – Klapka tér
  • 11:00 Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 14:00 Észak- és Dél-Komárom képviselőtestületeinek közös ünnepi ülése – Tiszti Pavilon díszterme
  • 18:00 Íjaimmal harcolva a múlt tiszteletéért – Mónus József előadása – Borozó, Európa udvar
  • 19:00 Made in Hungária – Jókai Mozi, Dél-Komárom
  • 19:00 Szép nyári nap – Városi Művelődési Központ

Csütörtök (április 27.):

  • 08:30 Ifjú életmentők városi és járási versenye – Holt-Vág part – Apáli
  • 09:00 IV. Viktoria Cup nemzetközi női labdarúgó torna – Ľ. J. Šulek Gimnázium
  • 09:00 XVII. Ovi olimpia; óvodások ügyességi versenye – Sportcsarnok
  • 09:00 Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola iskolai táncversenyének döntője (12.00-ig) – Európa-udvar
  • 09:00 27. Tartóshullám Mediawave Együttlét – Monostori Erőd, Dél-Komárom (Május 1-én ér véget a fesztivál)
  • 09:00 Nyitott Kapuk – „Komárom gyerekszemmel” – Móra Ferenc Tagintézmény, Dél-Komárom
  • 09:00Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 10:00 26. Történész konferencia – Monostori Erőd, Konferencia terem, Dél-Komárom
  • 10:00 Belügyminisztérium Országos Terepfutó Bajnokság, Komáromi Hivatásos Tűzoltó parancsnokság tűzoltó bemutatója – Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 10:00 Ingyenes vérnyomás és koleszterinszint mérés (13.00-ig) – Komáromi Információs Iroda, Klapka tér
    11:00 Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 17:00 Az Észak-Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművészet tagozatos diákjainak kiállítás megnyitója – MAI Galéria, Nyár utca 12., Dél-Komárom
  • 17:00 Pap Gábor, hajdani komáromi lelkész, református püspök emlékkiállításának megnyitója – Csemadok Galéria – Kossuth tér 3.
  • 17:15 SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 18:15 SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 18:30 Old Boy’s /Dél- Komárom/ – Drink Team /Észak-Komárom/ kosárlabda mérkőzés – Komáromi Jókai Mór Gimnázium tornaterme
  • 19:00 Pajzán mesék Szeleczki Moncsival – Viking Pub
  • 20:00 Táncház – zenél a Hungarian FolkEmbassy és a Hárompatak – Borozó, Európa udvar
  • 21:00 Egyetemi Buli – Pince
  • 22:00 Partytime Special – Komáromi Napok – West

Péntek (április 28.) – a Komáromi Napok első “nagykoncert napja”

  • 09.00 „Mérföldkövek XXI.” – helytörténeti konferencia (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
  • 09.00 III. Rozmarin Cup; nemzetközi florball bajnokság a Polgármester kupájáért (Sportcsarnok)
  • 09.00-17.00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban (az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u.2)
  • 09.00 „Komáromi házikó” – a Ľ.J. Šulek Gimnázium alkotóműhelye 3-8 éves gyermekek számára (Tiszti pavilon udvara)
  • 09.00 Alap- és zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 10.00 Információs nap és vitafórum az Európa Unióról (Tátra Mozi)
  • 11.00 Hídépítő verseny (Ipari Szakközépiskola)
  • 11.00 Fesztivál megnyitó – Az Egressy Fúvószenekar és a Naumburgi Fúvószenekar közreműködésével. (Komárom, Szabadság tér)
  • 14.00 „Kortársak kortársaiknak” – Az Építők utcai KéSZSZ iskola fodrász, kozmetikus és sminkes tanulóinak szakmai bemutatója (Klapka tér)
  • 16.00 „ SOLI DEO GLORIA” A protestáns egyházak története Komáromban, a Duna két partján című kiállítás megnyitója (Klapka György Múzeum)
  • 16.00 KODÁLY NYOMÁBAN – „Kis emberek dalai“ a komáromi magyar óvódások ünnepi hangversenye (Duna Mente Múzeuma képtára)
  • 16.00 A Borok és kézművesek utcájának ünnepélyes megnyitója (Nádor utca)
  • 16.00 Protestáns egyházak Komáromban – történeti kiállítás megnyitója (Klapka György Múzeum)
  • 16.00 NB II U15 KVSE – FC Esztergom (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 16.15 „Borivóknak való” – Kátai Zoltán koncertje (Klapka tér)
  • 16.30 Operett műsor – Eszlári Judit és Czuczor Dávid előadásában (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 17.00 Gleccser zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 17.00 Rhino fellépése (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 17.00 Izland – 12 nap a csodák földjén – Altmann B. Szilvia amatőr természetfotós kiállításának megnyitója (Monostori Erőd, Konferencia terem)
  • 17.00 „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 17.00 „Ifjú tehetségek” – fiatal alkotóművészek 4. kiállításának megnyitója (Creative Art Studio, Európa udvar 18)
  • 17.30 Céanne és Bardon Ivett műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 18.00 NB II U14 KVSE – FC Esztergom (Czibor Zoltán Sportelep)
  • 18.00 KODÁLY NYOMÁBAN – a Concordia Vegyes Kar hangversenye Kodály és kortársai műveiből (Duna Menti Múzeum képtára)
  • 18.00 A MISS FUNK & The Wonderband együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 18.30 Mary Popkids zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.30 Orot Máté és Gombás Ádám műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 19.00 Hanoh Levin: Az élet mint olyan – a Zólyomi Színjátszók előadása; belépő: 3€, jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
  • 19.30 A Memória társulat koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 19.30 Sugarloaf zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 20.15 MTB – Maiden Tribute Band live show – Klapka tér
  • 20.30 Galambos Lajos és zenekarának koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 21.00 The Biebers zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 22.00 Deák Bill Gyula koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 22.00 Utcabál – zenél az Elektron Band (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 22.15 Veres Mónika – NIKA koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 23.00 Solymikonga műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.00 Dj Makszim (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 00.30 Dj Bagó (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
  • 02.00 VJ Hubik (Videodj) (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)

Április 29. (szombat)

  • 08.00 XXII. Klapka György kupa; elöltöltős fegyverek nemzetközi lövészversenye (SŠK Royal Lövölde, IV. bástya)
  • 08.00 XIII. Komárom (IVV) Túranap (Rajt-cél: Rüdiger-tó, Tó Csárda)
  • 08.00 Egészségmegőrző kerékpáros túrasorozat 1. túra, Táv: 35 km -Brigetio Kerékpáros Sportegyesület (09.00-ig indulás) (Komárom, Szabadság tér)
  • 08.00 Comorra kupa – Rádió távirányítású /RC/ autómodellek versenye (15.00 -ig) (II. bástya)
  • 09.00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban (17.00-ig) (az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u. 2)
  • 09.30 Koppánymonostori SE – Zsámbéki SK U – 14 (Berecz Dezső Sporttelep)
  • 10.00 Ismerkedés az íjászattal (15.00-ig) (Angliai Park)
  • 10.00 „Miénk a színpad!” – helyi óvodások és iskolások bemutatója (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 10.00 Kimegyünk a Ligetbe! Móra Ferenc Tagintézmény bemutatója és a Máltai Szeretetszolgálat kézműves foglalkozása (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás – Komáromi Tám-Pont Család- és Gyermekjóléti Intézmény (16.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás – Kemence Egyesület Kézműves és Kézimunka Klubja (17.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 11.30 Kemence Bábcsoport műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 11.30 Koppánymonostori SE – Zsámbéki SK U – 16 (Berecz Dezső Sporttelep)
  • 12.00 Czutorborsó műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 12.30 Lovagoltatás – Szőnyi Lovas SE (15.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 13.30 Kedveskovács zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 14.00 Kerületi Fúvószenekari találkozó és verseny (18.00 -ig) (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 14.00 Ötlet, lendület, értékalkotás, Innovatív képzőművészeti technikák – workshop nemcsak gyerekeknek, Lépésről lépésre – táncfoglalkozás nemcsak gyerekeknek (18.00-ig) (Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola – Európa udvar18)
  • 14.00 „A rettegés éjszakája” az Újvárban; belépő: 2 euro (18.00-ig) (belépés a Lipót kapun át)
  • 14.00 Komáromi Labdarúgó Csillagok találkozója (Czibor Zoltán Városi Sporttelep)
  • 14.00 NB II U19 KVSE – Dorogi FC (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 15.00 NB II női junior KVSE – Solymári SC (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 15.00 Scage zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 15.00 Slágermúzeum a ’40-es, ’50-es évek slágereivel (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 15.00 City Reboot a Komáromi Napokon (Rév, A Magyar Kultúra Háza)
  • 15.00 A Pósfa zenekar népzenei koncertje (Klapka tér)
  • 16.00 Régenment zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 16.00 NB II U17 KVSE – Dorogi FC (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 16.15 William Shakespear: Szent Iván éji álom – musical a Dramaťák színjátszó csoport előadásában; jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
  • 16.30 Soulwave zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 16.30 Georges Boulange és barátai koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 17.00 Lehár Ferenc szobrának koszorúzása születésének 147. évfordulója alkalmából (Lehár park)
  • 17.00 NB III. felnőtt KVSE – Csepel FC (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 17.00 NB II női felnőtt KVSE – Solymári SC (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 17.30 A Cimbali Band és Danics Dóra koncertje (Klapka tér)
  • 18.00 A Diamond Flowers – egyre sikeresebb szlovák alternatív rock, art rock együttes koncertje (a Matica slovenská székháza)
  • 18.00 Mardi Gras Jazz Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 18.30 Belmondo koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.30 Kerecsen koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 18.45 Sör és étel kóstoló – A sör hét íze Ladislav Hornáček és Karol France előadásában (Klapka tér)
  • 19.00 Republic koncertje(Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 19.45 A Desmod együttes koncertje (Klapka tér)
  • 20.30 Zolbert koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 20.30 Elit osztag koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 21.00 Emmer Péter instrumentális koncertje (Klapka tér)
  • 21.00 Fish! zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 21.45 Az LGT Revival Band koncertje (Klapka tér)
  • 22.00 Beatrice koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 22.00 Nosztalgia Disco DJ Tom Taylorral (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 22.30 Barions koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 23.00 DJ Dilemma szettje (Klapka tér)
  • 23.00 Solymikonga műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.00 Ban Dj (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 00.30 Bóli & Pollák (Starriders) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 02.00 Dj Kovács & Boogie (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)

Április 30. (vasárnap)

  • 09.00 Veterán motorkerékpár és autó kiállítás és találkozó (16.00-ig) (Komárom, Szabadság tér 1.)
  • 09.00 Komárom Kupa tenisztorna (Jókai Gimnázium)
  • 10.00 III. Brigetio MTB Maraton – és Gyermekversenyek; Táv: 33 km -Brigetio Kerékpáros Sportegyesület (Monostori Erőd)
  • 10.00 Lovagoltatás – Szőnyi Lovas SE (12.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Ismerkedés az íjászattal (15.00-ig) (Angliai Park)
  • 10.00 Iszkiri Gyerekzenekar (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás – Kemence Egyesület Kézműves és Kézimunka Klubja (17.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Természetjáró Bakancsos Klub játszóháza (18.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 A NÉPMŰVÉSZET ÜNNEPE (Tiszti Pavilon udvara és amfiteátruma)
    10.00 gyermekfoglalkozások: kézműveskedés, meseolvasás, rajzolás…
    10.30 játszóház Méhes Katával (11.30-ig)
    11.00 Mórinca Néptáncegyüttes (Nagykér)
    14.30 Ghyimesi Igricek (zene dudán, tekerőlanton, tapán dobon, ütőgardonon és dorombon)
    15.15 Feszty Árpád Kamaraegyüttes (Észak-Komárom)
    16.00 Garabonciás Néptáncegyüttes (Dél-Komárom)
    17.00 Megyer Táncegyüttes (Nagymegyer)
    18.00 Páva 2016 Gála, kísér Pál István „Szalonna” és bandája
    20.00 Lakatos Róbert és a RÉV zenekar
  • 11.30 Délibáb Színház műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 12.30 GMThree zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 13.00 Komáromi kincskeresés – búvárverseny- és bemutató (Holt -Vág)
  • 14.00 Bad Day zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 15.00 BB Belly Dance műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 15.00 Nagy Csomor András és zenekarának népzenei koncertje (Klapka tér)
  • 15.00 A PREßBURGER KLEZMER BAND Balladák c. koncertje (Menház – zsinagóga)
  • 15.45 A Naumburgi Fúvószenekar és az Egressy Fúvószenekar közös műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 16.00 Csengeri Attila és a Magyarock Musical Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 16.00 Sub Bass Monster műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 16.00 Csenky Niki koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 16.30 Slovenskí rebeli – ÉLET (zenés-táncos folklór színházi előadás) nyilvános felvétel; jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
  • 18.00 Blues Walkers (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 18.00 A Fuera Fondo együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 18.00 Kristóf Réka szoprán- és Méri Péter zongora estje (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
  • 18.15 Junior club – modern táncbemutató (a Matica slovenská székháza)
  • 18.30 Peet Project zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál Mylan Színpad)
  • 18.30 New Level Empire zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.45 Forrás Rádió játéka (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 19.00 Zanzibar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 19.00 Csóka Eli és zenekarának koncertje (Klapka tér)
  • 19.30 Corelosa koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 20.00 MaO JAM akusztikus koncert (Borozó – Európa udvar)
  • 20.15 Celeste Buckingham koncertje (Klapka tér)
  • 20.30 Szabó Leslie és Torres Dani koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan színpad)
  • 21.00 Ladánybene 27 zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 21.00 Egyéb Veszély koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 22.00 Anna & The Barbies zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 22.00 Slágerparty Danival (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 22.15 A Budapest Bár zenekar koncertje (Klapka tér)
  • 23.00 Jackson Criminal koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 23.00 Feelharmonx „Live act” zenekar műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.00 Dj Bedecs (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.30 DJ Dilemma szettje (Klapka tér)
  • 00.30 Kovács „Nagyember” László (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 02.00 Dj Miller (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)

Május 1. (hétfő):

  • 06.00 7. Horgász- és halászléfőző verseny Komárom polgármesterének díjáért (Holt-Vág)
  • 09.00 Tóth Mihály utánpótlás labdarúgó kupa (Czibor Zoltán Sporttelep, Berecz Dezső Sporttelep)
  • 10.00 Labdarúgó torna – Komárom Város Önkormányzata, a Magyar Színész Válogatott és a Magyar Olimpiai Válogatott (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 10.00 Erős Emberek Országos Bajnoksága (Klapka tér)
  • 10.00 Ismerkedés az íjászattal (15.00-ig) (Angliai Park)
  • 10.00 Öregvár Nap (Öregvár; bejárat Villanytelepi útról)
    10.00 Kézműves foglalkozások, gyermekjátékok, bátorságpróba és sok más meglepetés (17.00-ig)
    10.30 Vitéz László – vásári kesztyűs bábjáték a kecskeméti Madzag Bábegyüttes előadásában
    11.30 „Három kismalac egy kicsit másképp” – a Komáromi VMK mellett működő Schod amatőr színjátszó csoport szlovák nyelvű meseelőadása
    12.20 A Madzag Bábegyüttes gólyalábasainak bevonulása
    12.30 1848/49-es huszár- és gyalogos bemutató a 20. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárat résztvevőinek csatajelenete
    13.30 Vásári komédiázás a Madzag Bábegyüttessel
    14.30 Veterán járművek felvonulása és kiállítása
    15.00 Kukorica Jancsi, a Vitéz! – Petőfi Sándor elbeszélő költeménye a Kuttyomfitty társulat feldolgozásában
  • 10.00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés 102 áldozatának tömegsírjánál (Katolikus temető)
  • 10.00 Magyar népmesék – Bábuci Bábszínház műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás -Kemence Egyesület Kézműves és Kézimunka Klubja (17.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Természetjáró Bakancsos Klub játszóháza (18.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 11.00 Zsebsün koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 11.00 Túravezetés az Erődben (indulás a Lipót kaputól)
  • 11.30 Kötélhúzó verseny (Erzsébet híd)
  • 12.00 „Jó ebédhez szól a nóta” – Ifj. Kovács József és cigányzenekara, valamint a zenekar kiváló szólistája, ifj. Bertók Tibor (Klapka tér – nagy színpad)
  • 12.30 Kifordítva – költészet dalcsokorban (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 12.30 Lovagoltatás – Szőnyi Lovas SE (15.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 13.00 Túravezetés az Erődben (indulás a Lipót kaputól)
  • 14.00 Ötlet, lendület, értékalkotás, Innovatív képzőművészeti technikák – workshop nemcsak gyerekeknek, Lépésről lépésre – táncfoglalkozás nemcsak gyerekeknek (18.00-ig) (Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola – Európa udvar 18)
  • 14.00 Klapka György szobrának megkoszorúzása Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület 20. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata alkalmából (Klapka tér)
  • 14.00 Tihanyi Dániel műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 14.00 Néptánc Feszt – környékbeli néptánccsoportok találkozója (18.00-ig) – Aranykocsi Néptáncegyüttes (Kocs); Cseperedők Néptánccsoport (Bábolna); Forgatós Néptáncegyüttes (Mór); Garabonciás Folklór Egyesület (Komárom); Zúgó Néptáncegyüttes (Nagyigmánd) (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad) Tánc – délután (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 15.00 Tánc délután
    15.00 A Szabadidő Központ táncosainak bemutatója
              15.30 A Dunajíček és a Mamičky od Dunaja együttesek műsora
    16.15 A Niki dance & sport klub társastánc bemutatója
    16.30 Bollyvood indiai tánc a Bindi tánccsoport előadásában
  • 15.00 A Matica slovenská mellett működő népi zenekar koncertje (Klapka tér)
  • 15.30 Mészáros Tamás & Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 15.45 Pepita Tours Utazási Iroda VIII. Nagy Tavaszi Sorsolása összekötve Fekete Szilvia – Szisza koncertjével (Klapka tér – nagy színpad)
  • 16.30 A Vidám Fiúk fúvószenekar koncertje (Klapka tér)
  • 17.30 Emmer Péter és Marián Grexa közös koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 18.00 Radics Gigi koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 18.00 A Borostyán együttes Világ c. koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 18:00 Operett gála – Fellépnek: Andrásfalvi Derzsi György, Kollár Katalin, Kevicky Tünde, Kovács Nagy Andrea, Derzsi György és a Komáromi Kamarazenekar; vezényel: Medveczky Szabolcs; belépő: 5€ (VMK nagyterme)
  • 18.30 A Vidám Fiúk fúvószenekar koncertje (a Matica slovenská székháza előtt)
  • 19.30 RETRO DISCO (open air) DJ ČEKU (a Matica slovenská székháza előtt)
  • 19.30 Király Viktor koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 19.30 Magashegyi Underground zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 21.30 Kasza Tibor koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 21.30 Bereczki Zoltán koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 22.30 Színpadi lézer és pyro show (Klapka tér – nagy színpad)

A két mozi műsora: 

A Jókai Moziban és a Tátra Moziban többek közt a következő filmeket vetítik:

Forrás: Szia Komárom (http://www.sziakomarom.sk/) és http://komarominapok.eu/


Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük